| Dedexoxo a întrebat:

Bună,am 20 de ani si de ceva vreme ma confrunt cu o problemă. Mama mea a decedat acum 3 ani, iar de atunci am pațit multe lucruri, precum :Ma aflam la cabana cu prietenul meu, eram in pat dormeam, dintr-o data m-am trezit foarte speriata deoarece am avut un cosmar (in care deasupra feței mele se afla un barbat, nu ii puteam vedea fata doar ochii care erau stralucitori si nu intr-un sens bun)prietenul meu m-a intrebat daca sunt in regula, iar dupa ce mi-am revenit din soc am privit in celalalt colt al camerei si l-am intrebat daca si el vede ceea ce eu vad (acesta mi-a spus ca nu vede nimic insa era foarte speriat de reactia mea, de acea am evitat sa ii spun ce am visat, ) dupa ce m-am linistit am adormit. Dimineata prietenul meu mi-a povestit ca a visat un om imbracat in negru cu ochi foarte stralucitori, citez"avea ochii, ca farurile". Dupa aceasta intamplare am incercat sa evit orice gand legat de astfel de lucruri insa noaptea in vis acest "om" nu ma lasa in pace, imi apare sub diferite infatisari si in multe ipostaze. Ma simt urmarita, in general seara pe strada sau noaptea in camera mea, țin sa mentionez că inainte ca sora mea sa se nasca eu dormeam la mine in camera cu matusa mea care vedea acelasi barbat imbracat in negru doar ca ea nu-l visa, era treaza, am fost la psiholog deoarece credeam ca avem stari de anxietate insa ne-a asigurat ca nu avem de ce sa ne facem griji, am fost si la preot ne-a spus sa ne sfintim casa deoarece si sora mea a inceput sa aiba astfel de trairi si nu am vorbit nimic din toate acestea cu ea, pentru a nu o pune in aceeasi ipostaza. Daca cumva stiti vreo rezolvare la problema mea va rog sa imi scrieti. P. S am uitat sa mentionez ca de foarte multe ori aud pasi noaptea in casa, merg in baie si vad ca, apa de la robinet este pornita etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

1. Închină te înainte să dormi
2 cheamă preotul să facă o feștanie
3 tămâie casa regulat
Și da cu agheasmă in fiecare camera, inclusiv baia
Și nu te mai gândi
Îți faci mai mult rău

| Dedexoxo explică (pentru Elena9328):

Mulțumesc frumos, sper să dea roade.

| Elena9328 a răspuns (pentru Dedexoxo):

Sa mi spui daca a dat happy!