| artemis750 a întrebat:

Buna, am 5 gauri in fiecare ureche, toate facute cu pistolul la o bijuterie. nu am avut nicio probleme cu ele pana acum. o gaura din partea de sus a cartilajului, pe care o am de 2 ani s-a inrosit si s-a inflamat in partea din spate a urechii, nu ma doare. e vreo infectie sau ceva? m-am dat cu betadine si baneocin in caz de orice. cerceii medicinali i-am avut pana acum 2-3 luni, dupa care mi-am pus cercei de aur.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Geanina_Lupoaie_1999 a răspuns:

S-a infectat. si eu am patit la fel cand am trecut de la cercei de argint la aur, si invers. Sfatul meu e sa mai astepti cateva zile si sa-i dezinfectezi inainte de a-i baga in ureche

| artemis750 explică (pentru Geanina_Lupoaie_1999):

Multumesc, anyway, l-am scos si il las asa pana se vindeca bine ca sa-mi dau iar gaura cu acul, ca am observat ca-i mai ok decat cu pistolul.

3 răspunsuri:
| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Mie mi se intampla se mi se inroseasca gaura daca o vreme nu am purtat cercel in ea, dar dupa o zi sau 2 isi revine. Probabil ca si la tine isi va reveni chiar daca nu doare, insa nu as putea sa spun asta cu siguranta.

| MambaLee a răspuns:

Folosește apa cu sare, e foarte eficienta in combaterea infecțiilor de acest gen.