| Georgi17361 a întrebat:

Am 54 de kg si dorinta mea e sa ajung la kg dorite de mine, la 50 de kg. Am inceput cam de o saptamana sa tin o mentinere,sa mananc sanatos si mai putine calorii pentru a slabi. As vrea sa tin mentinerea asta pana dau kg astea jos,apoi sa mananc normal. Cand zic normal nu ma refer sa mananc toate prostiile. Am facut o prostie in ultimul timp ca mâncăm fast-food, produse de patiserie, pizza. Si de aici au venit si cele 4 kg in plus,inainte mancam normal, nu ma ridicam de la masa saturată, mancam moderat si cu bun simt. Aveam 3 mese principale dintre care si doua gustări la care respectam programul de a manca. Dupa această mentinere vreau sa mananc normal dar putin,e prea stricta mancarea la mentinere si saraca in calorii... Desigur ca daca voi manca ca inainte as vrea sa exclud prajelile, dulciurile. Painea am exclus o de doi ani, mananc orice fara paine probabil asta fiind si un motiv de a nu ma ingrasa inainte. M am ingrasat cum am spus mai sus ca m-am prostit sa mananc chestii cu foarte multe calorii. E ok sa redevin la mancatul normal dupa o mentinere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MissVelvet a răspuns:

Nu cred că ar fi chiar ok, dar poți încerca să mânânci mai sănătos chiar şi după ce pierzi în greutate pentru că te va ajuta mult! happy