| emily76emily a întrebat:

am acnee iar dermatologum mi-a recomandat sa iau roaccutane sau sotret (depinde care il gasesc). Care este mai bun si ce protectie pentru ficat imi recomandati
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pentru protectia hepatica poti lua un produs pe baza de silimarina. http://www.i-medic.ro/medicamente/silimarina-comprimate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand să iei Roaccutane, chiar dacă sunt mai SCUMPE cu vreo 20 de lei!

Roaccutane sunt germane, iar celelalte sunt produse în România.

Vezi Prospectele la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_7449_20.12.06.pdf?anmPage=1353&ID=27043

http://www.medipedia.ro/......10-mg.aspx

Toate cele bune.

| Braunion a răspuns:

Roaccutane este mai bun, Sotret e medicament generic...
Ca protector hepatic Lagosa (silimarina) sau Essentiale forte N.

| aDEeLAa a răspuns:

Nu stiu....eu am fost sa-mi fac tratamente faciale si daca continuam acum eram perfecta...

| ang31989 a răspuns:

Eu am folosit roaccutane in adolescenta adica acum 7-8 ani si am scapat de acnee, am ramas cu o oarecare sensibilitate hepatica care o pun pe seama tratamentului cu roaccutane din trecut!
Succes!