| KattyKatt230399 a întrebat:

Am auzit ca soda de mancare te poate ajuta sa scapi de grasime? Ce ziceti, merita sa incerc sau sigur nu ajuta? Am citit ca trebuie in fiecare zi sa beau cate un sfert de lingurita de soda de mancare dizolvat in apa, dar nu e prea placut si de aia as vrea sa stiu daca merita sa incerc sau nu.(Funda)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| victoreanu a răspuns:

Cred ca vrei sa zici bicarbonat de sodiu. O sa te umfle in burta si o sa ai gaze. Daca incerci carbonatul de sodiu asta o sa te omoare in 5 minute. Deci grija mare la carbonat.

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce, mama naibii, mai e si "soda de mancare"? Soda NU se mananca! E otravitoare! Poate reusesti sa reformulezi, in limba romana?

| KattyKatt230399 explică (pentru ardnaxur1961):

Soda de mincare = bicarbonat de sodiu

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru KattyKatt230399):

In ce limba?

| KattyKatt230399 explică (pentru ardnaxur1961):

In limba "moldoveneasca" big grin
Sunt din Moldova si la noi unele cuvinte nu-s ca la voitongue

| Liiiax99 a răspuns:

Nu este bun de slabit.
Uite pentru ce e bun:

http://www.expresul.com/......-la-toate/

| RomanikaTube a răspuns:

Ai nevoie de o motivatie sa razi?
Te invitam sa urmaresti alaturi de noi canal-ul RomanikaTube!
Aici poti gasi tot felul de clipuri amuzante din Romania dar si clipuri extreme cu care nu ne putem mandrii:)

link:
http://www.youtube.com/channel/UCwIUe9eyj7SpeAb2Om1ROOg

Daca apreciezi continutul canalului nu uita sa te abonezi pentru mai multe noutati urcate zilnic!

| Cristina_Zaiat_1991 a răspuns:

Salut....deci cu ajutoru carbonatu de sodiu intr-adevar poate sa te ajute foarte mult...el practec este bun in toate....princepalu trebuie sa-l folosesti corect ca sa nu-ti faci ceva rau...

| Cristina_Zaiat_1991 a răspuns:

Daca vrai sati exiplic.....cu cea mai mare placere