| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o rinită destul de urâtă, și am luat medicamentele care mi-au rămas dintr-un tratament anterior pentru așa ceva. M-am făcut bine. Astăzi am fost la medicul de familie, până acum stând în casă(stă foarte departe de cartierul meu, iar părinții nu au putut să mă ducă, mama fiind la țară și tata având program de muncă de 12 ore), luându-mi medicamentele. Nu a vrut să îmi dea scutirea, deși încă am nasul ușor înfundat, pe motiv că „nu are de unde ști dacă am fost răcită într-adevăr".
Problema e acum... ce fac? Cum îmi motivez absențele? Alți medici de familie dau scutiri gratuite pentru o lună-două în urmă, iar eu încă prezint ceva simptome de săptămâna trecută și nimic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Prezinta situatia dirigintei tale.