| onii a întrebat:

Am citit pe net despre simptomele diabetului si nu sunt sigura daca am sau nu. Deci eu am 11 ani si 62 sau 61 de kg cu 1, 67. Am citit pe net ca furnicaturi ale membrelor... da mi se intampla cand tin piciorul peste celalt picior cum il tin baietii. Imi e sete des adica beau apa cu tona si tot imi este sete putin. Ma duc la baie des pentru ca beau apastraight face. Am diabet? funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xxlAndreealxx a răspuns:

Buna,nu lua in seama ce se spune pe net, asa m-i s-a intamplat si mie, nu era vorba de diabet era alta boala si am citit simptomele pe net si m-am panicat, dar m-am dus la medic si s-a dovedit ca de fapt nu era nimc grav.Cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor el va sti ce sa-ti spune happy

2 răspunsuri:
| Unicucebeea a răspuns:

Faza cu picioar peste picior, frateee se numeste amorteala si oprirea circulatiei sangelui cand e presat un picior laughing

| AlbaAura a răspuns:

Du-te la un laborator medical si fa-ti o analiza de glicemie.Asta ca sa te linistesti.Nimic din ce spui nu ar trebui sa te ingrijoreze.