| Aℓεxąηdяą a întrebat:

am 11 ani si am 51 kg! am cateva din simptomele diabetului adica sete si mancat excesiv, dureri, vazut in ceata.sunt foarte speriata! am diabet sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu ai diabet, dar incearca sa nu mai papi asa mult, la varsta ta ar trebui sa ai cam 40 de kg, bine depinde si de inaltime.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana nu iti faci analiz, nimeni nu are cum sa stie. Vorbeste cu parintii tai sa te duca urgent la un pediatru pentru analize.

| angelinthedark a răspuns:

La 11 ani si avand 51 de kg esti cam plinuta dar eu cred ca ar trebui sa mergi cu parintii la doctor sa iti faca analize la sange.Probabil ai inceput de diabet ai mare grija.

Răspuns utilizator avertizat
| Desiree a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa te sfatuiesti cu parintii tai.
Cel mai indicat este sa consulti un medic!