| anonim_4396 a întrebat:

am citit undeva ca uleiul de ricin ajuta pentru cresterea si imultirea genelor si trebuie ca sa fie aplicat pe gene in fiecare seara timp de o luna, eu am vederea foarte slaba 0.1 si imi este frica poate ca sa dauneze si el cumva ochilor mei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Nu!
este bun dar pentru cresterea parului
am citit si eu undeva unde spunea ca este bun pentru gene dar am o vecina care a vrut sa faca experimente direct pe corpul ei si a ramas cu ´buza umflata´ cum se spune
are usturime de ochii si lacrimeaza mai ceva ca la ceapa
deci daca vrei sa ti le inmultesti cumpara-ti un rimel de firma si ai rezolvat treaba
nici ele nu sunt asa de bune dar macar stii ca rimelul il foloseste toate fetele

| serafina93 a răspuns:

Nu cred ca este recomandat, am citit despre semintele de ricin cum ca ar fi toxice, dar uleiul supus unor proceze de incalzire termica nu mai este toxic, dar irita ochii.