| Mary14Hellen a întrebat:

Am facut sex cu iubitul meu acum 3 zile si a fost prima data. Nu i-am spus. El prefera sexul mai dur si a fost un pic cam dur in timpul actului. Fiind virgina, mi-a curs sange, dar problema este ca au trecut 3 zile si inca imi mai curge putin sange. Ce s-a intamplat? Este posibil sa ma fi ranit in timpul actului? De ginecolog sincer, imi este rusine. Va rog sa-mi spuneti ca nu am ceva grav pentru ca sunt f panicata si nu vreau sa ma panichez mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa sangerezi cateva zile, mai ales daca a fost brutal. Oricum, va trebui sa te duci la giencolog, este obligatoriu sa faci o consultatie in prima luna de la inceperea vietii sexuale. Dar poti sa amani pana iti trece sangerarea

| Mary14Hellen explică (pentru Brigaela):

Tinand cont ca pentru mine a fost prima data, a fost putin cam brutal. Oricum o sa evit sa mai am relatii sexuale cateva saptamani si sper sa imi treaca, sa se rezolve de la sine. Chiar sunt panicata sa nu fie ceva mai rau

| Brigaela a răspuns (pentru Mary14Hellen):

Daca nu ai dureri mari, e ok. Oricum, nu uita de ginecolog in prima luna

| Mary14Hellen explică (pentru Brigaela):

Nu am dureri. Dar am observat ca daca ma fortez gen, ma duc la baie si nu pot sa ies afara si ma fortez, atunci imi curge putin sange. O sa mi treaca nu? Poate par prostuta, dar chiar mi e teama.

| Brigaela a răspuns (pentru Mary14Hellen):

Da, fizic o sa-ti treaca. Trauma psihica va ramane, e trist ca nu ai stiut sa iti alegi partenerul si ai nimerit peste o bruta proasta

| Mary14Hellen explică (pentru Brigaela):

Problema este ca el nu pare asa. Adica se comporta frumos cu mine, are grija, dar nu stiu, probabil am mai spus, ii place sexul mai dur, si mna.s-a intamplat. Nu am trauma psihica pentru ca nu m-a socat sau ceva, doar imi e teama pentru sanatatea mea

| Brigaela a răspuns (pentru Mary14Hellen):

Nu stiu cum sa iti spun, dar sexul dur nu este normal. Mai ales nu cu o virgina. Stiu ca tu spui ca nu i-ai spus (ceea ce este foarte ciudat), dar nu poate fi atat de tampit incat sa nu-si fi dat seama. Probabil doar ca nu i-a pasat. Si teama asta pe care o simti, in loc sa fii, ca orice femeie, in al noualea cer de fericire, o sa lase urme. Perioada asta, dupa inceperea vietii sexuale, este una dintre cele mai frumoase si mai emotionante, daca ai putintel noroc, amintirea primului tau act sxeual iti va aduce fluturasi de fericire in stomac minim 20 de ani de acum inainte. Nu teama, ci multa fericire, asa e normal sa fie

| Mary14Hellen explică (pentru Brigaela):

Inteleg. Sunt fericita ca am facut o cu el, doar ca nu ma asteptam sa se intample ce s-a intamplat.

| minrest a răspuns:

Ginecologul pentru asta sta acolo, nu ai de ce sa iti fie rusine de ginecolog. Ce inseamna ca prefera sexul dur, este sadic? Trebuie sa curga sange doar atunci pe moment, nu trei zile, asa ca mergi la doctor, pentru ca ai o ruptura. Vrei sa mori sau sa ramai infirma? Eu zic sa mergi chiar acum la camera de garda a unui spital. Sa iti spun ca nu e grav inseamna sa te omor, gravitatea nu o cunoastem inca, o stabileste medicul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este posibil, daca nu iti trece in 1-2 zile mergi la ginecolog, trebuia sa folositi lubrifiant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul tău este un bou.