| Sucki a întrebat:

Buna, am fost internata la spital acum o săptămâna și dureri mari de burta și febra, mi-au zis ca am enterocolita, și am fost suspecta de apendicita însă au zis ca nu am, m-a controlat un chirurg și analizele au ieșit bine, am plecat azi pe semnătura tatălui din spital și de câteva ore îmi simt puțin amortit piciorul drept? Nu am alte dureri, credeți ca este apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SiA31 a răspuns:

Nu cred că e apendicită. Dar nu strică să ceri o a doua părere, la un alt medic.
La mine, apendicita s-a manifestat cu vărsături și dureri în partea dreaptă a burții.
Caută încă un medic care să îți mai facă un consult. Ce e sigur, e sigur.
Însănătoșire grabnică!

| AndreiBanica12 a răspuns:

Daca te doare piciorul drept probabil ar trebui sa te duci la un spital mai bun

| anonimg a răspuns (pentru AndreiBanica12):

Subscriu și eu. Trebuie mers la un alt spital.