| crystynutza a întrebat:

Buna am fost la pescuit cu familia si am stat o noapte acolo, si mau piscat tantari. m-am umplut de bube pe picioare.imi puteti spune cu ce sa ma dau, sau ce sa cumpar de la farmacie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| вυттєяƒℓу a răspuns:

Eu folosesc Fenistil si este foarte bun. Daca este prea scump pentru tine (40 si ceva de lei) poti folosi spirt sau pasta cu apa, pasta mentolata sau poti intreba farmacista!

| ioana_6413 a răspuns:

Eu dau cu spirt, funcţionează de minune, crede-mă. happy

| Tokha a răspuns:

Spirtul e foarte bun.Calmeaza furnicaturile sipeste 3-4 zile muscaturile dispar.Trebuie sa inmoi un disc de vata demachianta in sticluta cu spirt si apoi o pui unde ai muscaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi URGO.