| Anonimmmmmm a întrebat:

am fost la un consult ginecologic si mi s-a zis ca am negi genitali si trebuiesc arsi cu laserul. Care stiti in jur de ce pret poate costa? Fundita Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca spitalul este de stat, nu ar trebui sa te coste nimic. Fa tratamentul, cat mai repede fiindca condiloamele se inmultesc repede si se extind inclusiv pe anus.In plus, sunt foarte contagioase. Condilomatoza este o infectie virala produsa de un virus iar virusul incriminat este numit Papilloma - Human Papillloma Virus sau, pe scurt, HPV., acelasi virus care determina cancerul de col uterin. Trateaza-te si apoi fa-ti vaccinul, altfel vei avea recidive.

1 răspuns:
| misu a răspuns:

Ai primit deja raspunsul corect, cu trimitere nu te costa mai nimic