| ahnah a întrebat:

Am fost operata de apendicita acum 12 zile. As vrea sa va intreb ce 'dulciuri' am voie, pentru ca m-am saturat de aceasta dieta stricta. Am voie popcorn? Ciocolata? Dau funda, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai voie nimic, trebuie sa tii dieta aceea pana la sfarsit, ca tocmai ai fost operata, sa nu ajungi din nou in spital cu alte complicatii.
Popcornul categoric nu, ciocolata abia peste vreo luna de zile.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Ciocolata te poate costipa, cu atat mai mult e contraindicata in perioada de regim.