| Mario1994 a întrebat:

Am greutate depășită dar când mănânc, mănânc repede. Așa simt senzația asta, când beau apa, beau apă repede. Oare am ceva și nu îmi dau seama? Uneori simt mai multa foame și dacă am mâncat 2 mese.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde ce anume mânci Adriana,consuma proteine la fiecare masa, carne de peste,de pui,porc de exemplu,numai bea sucuri,inghetata,mancat in oras, pizza, fast food, mezeluri

legumele, fructele sunt baza alimentatiei umane

| Panamax a răspuns:

Se spune :Uita-te la cineva cum mananca ca sa-ti dai seama cum face sex.
laughing

| DanielPH a răspuns:

Buna!
Mancand rapid este si normal sa mananci mai mult. Creierul primeste informatia de la stomac ca este ceva acolo dupa un anumit timp, si dupa acesta nu prea iti mai arde sa mananci. Adica poti manca o salata in 30 de minute si sa te simti la fel de satul ca si cand ai fi mancat 1kg de carne in 5 minute. (doar un ex)
Consuma mai multe apa inainte, in timpul mesei si dupa masa. Adesea senzatia de foame apare din cauza deshidratarii.
Acestea au fost niste sfaturi si informatii generale, nu pot garanta ca-ti va solutiona problema. Cel mai bine ai face un control, asa ai stii exact daca este ceva, si daca da, ce anume.
Numai bine!