| Valetina a întrebat:

Am incercat de 2 ori sa fac dragoste cu iubitul meu dar nu a reusit sa ma dezvirgineze, m-a durut foarte foarte tare si ne-am oprit. Azi am incercat sa bag degetul sa vad daca s-a rupt macar putin dar parca acum nu mai intra deloc si curge sange iar inainte de asta avea o mica gaura dar acum nu mai este. Sunt confuza, unde poate fi gaura si de ce ma doare atat de tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu are cum sa dispara orificiul. Probabil ca te doare si nu mai ai curaj sa apesi asa cum apasai inainte. Lasa 3-4 zile pentru vindecare, acum ai acolo o mica rana. Ai putea incerca sa vezi cu o oglinda ce s-a intamplat. Ai putea cere ajutorul prietenului pentru asta, este destul de dificil sa si intinzi si sa tii si oglinda in pozitie.
Ca sa rezolvati problema data viitoare, este esential ca tu sa fii relaxata. Un pahar de vin alb cu 10' inainte te-ar putea ajuta. Dar un singur pahar, nu prea mare. Un preludiu lung, in care el sa te excite bine iti va fi de mare ajutor. Poate si cu un pic de oral, dar nu pana la capat. Incercati cu prezervativ si cu lubrifiant suplimentar (compatibil cu prezervativul). Astfel se reduce mult frecarea.

3 răspunsuri:
| FoundYouLover a răspuns:

Buna.Am avut si eu o problema asemanatoare. Am facut dragoste cu fostul meu iubit de 4 ori (e singurul cu care am facut sex) si ma durea foarte rau si tot asa, nu intra. Stiam sigur ca el n-avea nici o boala.M-am dus la doctorita, ea mi-a spus ca nu mi se rupsese de tot himenul si ca sufeream si de infectie urinara, in plus se pare ca mai aveam si vaginism, care poate fi ori din cauza infectiei urinare sau a altei probleme fizice, ori din cauza unei probleme psihice, caz in care trebuie mers la psiholog.

| Leatherleader a răspuns:

Îți recomand să mergi la un medic ginecolog, doar acesta va fi în măsură să-ți spună dacă e bine sau nu. Multă sănătate.

| DrMundo a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un doctor sa vezi ce problema intampini