| biiiannca a întrebat:

Am incercat sa am cu prietenul meu primul conatct sexual, insa m-a durut foarte tare ceva (nu a reusit sa intre in mine) si l-am oprit ..inca ma mai doare ( si el este virgin)? Care poate fi problema?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Probleme pot fi multe!
Apropierea asa mare si neobisnuita dintre voi,teama sa nu fiti prinsi,stresul firesc in fata noului,teama de necunoscut,de sarcina,graba voastra,lipsa de lubrifiere,lipsa de experienta a ambilor si destule altele,pot fi cauzele unei nereusite.
Nu stiu cati ani aveti,posibil si sa nu fiti pregatiti deloc pentru un asemenea pas,sexul inseamna,mai intai sa accepti cu bucurie si liniste implinirea fireasca a unei iubiri care nu mai vrea sa ramana platonica!
In conditii de deplina siguranta, lipsiti de inhibitii, cu un lubrifiant pe baza de apa(se gasesc la farmacie), fara graba, cu infinita tandrete si cu toata dragostea de care sunteti in stare, acest moment se poate transforma in cea mai frumoasa amintire a doi indragostiti!

| biiiannca explică (pentru greece12):

Eu am 17 ani el 18, nu am fost stresata de nici una din cauzele de mai jos, ba chiar pot spune ca am fost nesteptat de linistita, si el a fost atent ( ma refer ca nu a fost o bruta), nu m-am gandit la durere, insa atunci nu stiu ce s-a intamplat, la mine nu a fost o durere usoara si nici imediat trecatoare pentru ca m-a mai durut apoi inca cateva ore.

| greece12 a răspuns (pentru biiiannca):

Daca e asa,atunci, relaxeaza-te complet, nu uita de lubrifiere cum bine spune @MauiStatue si priveste durerea ca pe ceva fiziologic, e vorba de o zona a organismului pe care nu ai invatat inca sa o folosesti in felul asta sau sa te aperi de durerea neasteptata pe care o simti!
Cred ca totul va fi mai bine data viitoare, doar sa-ti depasesti inconfortul psihic si fizic pe care ti l-a provocat aceasta prima incercare.
Sa va protejati unul pe celalat si sa va iubiti mult!happy

| Azµre a răspuns:

Biencutzo tata... preludiu cat mai mare, foloseste lubrifiant si lasate purtata de val, prima data o sa doara, pe urma o sa fie ok, daca tu stai s ite gandeti ca o sa te doara, normal ca bine nu o sa faci si o sa te simti ca dracu. Nu te mai gandi atunci, vorbeste cu partenerul sa nu fie o bruta cu tine! e prima data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de lubrificatie? te poate ajuta si preludiul inainte de sex.
ce a zis user-ul respectiv este foarte bine, dar mai documentati-va si voi, esti minora ca iti explicam eu mai multe dar nu vreau sa fiu acuzat

| RetardedRacoons a răspuns:

Incearca in vagin data viitoare.

| MauiStatue a răspuns:

Ai auzit de lubrificatie? te poate ajuta si preludiul inainte de sex.

| AngelGirl5 a răspuns:

Pai prima data logic ca doare. Asta e cauza tongue Mai ales ca amandoi sunteti virgini... data viitoare va fi altfel, stai linistita.

| GLu a răspuns:

Bineinteles ca te doare, asa e prima data, deoarece trebuie sa "rupa" himenul. te va durea dar nu pentru mult timp. placerile cer sacrificii!
PS: protejati-va! chiar daca e pentru prima data

| biiiannca explică (pentru GLu):

Da,am folosit prezervativ, insa cu durerea nu stiu ce sa zic, cand a incercat sa patrunda m-a durut ft tare si nu am mai continuat.