| BBAlyss a întrebat:

am mare nevoie de ajutor sad
Stiu ca mai sunt vreo 3 saptamani pana la inceperea scolii, deci tocmai de aceea as vrea sa slabesc putin.Vara asta am mai avut cateva tentative, chiar si inainte de a incepe vacanta am inceput un fel de dieta + bicicleta de fitness care a functionat pentru. ca am dat jos 2 kg, insa marea mea problema este ca renunt prea usor, adica am momente in care am mare ambitie iar apoi mi`o pierd, la fel ca si increderea pe care o am in mine
M`am saturat de situatia asta, vreau sa slabesc putin, deci va rog, imi puteti da cateva sugestii si. Pls :X
Multumesc anticipat :*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Draga mea, dieta este singura solutie. Trebuie sa-ti calculezi cantitatea de calorii pe care le consumi zilnic. Exista alimente din care poti sa manaci pe saturate, fara sa faci foame! Vei primi o lista cu alemnte si calorii.
Ca sigestie, atunci canf mananci, gandeste-te cat de bine vei arata cu cateva kg. mai putin. Atata vreme cat vei avea imaginea ta ca o silueta trasnet vei reusi.
Eu iti doresc multa bafta!

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Ananas GARCINIA fucus

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, fa exercitii in fiecare zi, sau mananca mai putin! Sau nu mai dulciuri! Asa o sa slabesti! Bafta! Cu placere!winking

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Funda?

| danutzyk001 a răspuns:

Pai sunt cam in aceiashi situatie. dar eu am imbinath utilul cu placuthul adica seara ies km o ora la alergath impreuna cu o prt. am barfim si noi. mai alerg si vad ca a functionath pentru ca am slabith 3 kg intr-o luna. ceea ce e ff bine. bft :*... funda?