| ali1996 a întrebat:

am nevoie de ajutor urgent...
acum o saptamana mi-am facut tatuaj e primul...
L-am dat in fiecare zi cu o crema pe care mi-a recomandato,si mi-a spus ca trebuie sa cada o cojita.
In a cincea zi parca s-a inceput a roade ca un fel de bucatele mici de cerneala... vreau sa stiu daca asta e cojita care trebuie sa cada, va rog am nevoie urgent sa imi spuneti, va rog mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Uir_Aearphen_1984 a răspuns:

Perioada de vindecare pentru un tatuaj este de 2 saptamani, in functie de timpul de ten (piele). Majoritatea oamenilor se vindeca in acest interval, ramanand o sensibilitate normala, care iti va trece cu timpul. Dupa 3-4 zile tatuajul iti va supura, cu urme de cerneala. Coaja fina iti poate cadea in 5 zile sau in 10 zile. Nu exista un timp anume definit. Atata timp cat nu este umflat, nu este dureros si nu prezinta urme de infectie, tot ce ti se intampla este normal. Daca ai o alta parere, mai ales ca tu il poti vedea si tu poti simti, suna-ti artistul si du-te sa te vada.

1 răspuns: