| xMoonlight a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru in legatura cu exfolierea unghiilor.Eu cand imi las unghiile sa creasca, dupa un timp incep sa mi se exfolieze si sa se rupa sad. Cine imi spune si mie un tratament ca sa imi intaresc unghiile dar natural va rog frumos. Cel care functioneaza primeste funda :* Multumesc >big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Masaj cu vit a si ulei de masline pe fiecare unghie in fiecare seara sau
http://www.seacretspa.com/body-care/nail-kit.html
e foarte bun eu il fol de 2 ani, il gasesti in mall-uri

| Sin a răspuns:

Le lipseste vitamina A si calciu.

| xMoonlight explică:

Nu cred ca imi lipseste calciu pentru ca atunci cand am facut analizele calciul mi-a iesit chiar bunhappy

| Madaliinaaa a răspuns:

Eu.Cumpara`ti de la AVON special pentru cresterea unghiilor.Nu este foarte scumpbig grin.

| ary a răspuns:

O cura cu preparate pe baza de vitamine si minerale, exista formule speciale create pentru sanatatea pielii, parului sau a unghiilor bogate in biotina si fier.Complementar poti folosi si un tratament extern.