| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de o idee de cura de slabire! am 10 ani, 40 si ceva de kg, 1, 55 cm si kilogramele parca tot cresc. am incercat multe lucruri (de exemplu: sa nu mai mananc doar de 2 pe zi, sa nu mai mananc dupa ora 18:00) si sunt disperat! aveti vreo solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LNK a răspuns:

Ok, pe tine la 10 ani te preocupa slabitul? Asta chiar e limita.
1. Esti inca in crestere. Organismului tau nu-i trebuie cure de slabire, deoarece se formeaza.
2. La 1, 55 ar trebui sa ai in jur de 45 de kg, asa ca uita de orice cure de slabire.
Daca ai zone cu probleme, apuca-te de un sport (tenis, volei etc) si asa mai pierzi de la zonele cu probleme si te dezvolti armonios.

4 răspunsuri:
| alexutsuuu a răspuns:

Deci daca la 10 ani tu vrei sa slabesti...la 25 ce mai faci? Operatii estetice? Mai bine incearca sa nu mai mananci multe dulciuri, sucuri, redu painea alba, si cat mai multe lactate.Numai bine! Pa, pa

| Angel0 a răspuns:

Elimina alimentele prajte, bauturile carbogazoase, carnea de porc.
Pentru inceput.

| Any_1048 a răspuns:

Incearca sa mananci de vreo 5. 6 ori pe zi.si fara paine.si grasimitongue.iti garantez ca slabesti.si e usor.happy

| zghibanvictor99 a răspuns:

Abtinete.asta e sfatul meu! SUCCES!(y)