| sylarbc a întrebat:

Buna! Am nevoie de sfatul vostru. De mic am deviație de sept. In ultimii ani am probleme si cu sinuzita, problema e ca nu pot sa ma operez din cauza unei boli rare care îmi face o reacție periculoasa la anestezie(orice fel de anestezie). De câteva zile sinuzita s-a întors, de abia respir, picăturile își fac efectul 15/20 de minute si apoi iar am nasul înfundat. Chestia e ca mie nu îmi curge niciodată nasul(probabil din cauza deviației de sept accentuate) iar asta face totul mai dificil si m-am lovit si la nas destul de tare...Acum nici nu știu de ce ma doare atât de tare, de la sinuzita sau de la lovitura.Am încercat infuzie cu uleiuri speciale pentru sinuzita, i-au paracetamol, sinupret(dar după 2 zile ma doare stomacul...chiar si cu pansament gastric). De 2 zile nu numai ca respir greu chiar si in minutele alea in care nasul e desfundat, dar simt ca ma sufoc…parca nici pe gura nu respir cum trebuie.Simt ca ard(si nu e febra). Ce îmi sugerați sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Argint coloidal ionică cu sarcini pozitive

Se gaseste într-o sticla albastră neapărat albastru inchis

Are un cerc pe ea cu floarea vieții asa se.zice.la desenul ala

Si este facuta de firma agnes itara
costa 80 lei

Se gaseste si la plata

Pui picături zilnic si jur ca iti trece sinuzita in 4 zile
Dacă pui din 2 in 2 ore