| 123456Anonim123456 a întrebat:

Buna,am o intrebare care poate la unii vi se pare mai ciudata,de fiecare data cand iau vacanta de la scoala in ultima saptamana,inainte de a merge inapoi la scoala,in fiecare zi imi este rau in stomac si ma simt ca si cum mi-ar veni sa plang,si sa vomit.(Va rog sa nu radeti,stiu si eu ca este cam ciudat dar am observat, ca mi se intampla treaba asta de fiecare data.Si vreau sa mai mentionez ca nu am probleme cu colegii,profesori, etc).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Bună, şi eu păţesc la fel. Am ajuns la concluzia că organismul şi psihicul unor persoane se adaptează mai greu, iar această trecere bruscă de la vacanţă la şcoală e mai greu resimţită de organismul nostru şi fiind dat peste cap, este indusă starea de rău. Singurul remediu e să accepţi situaţia, că deocamdată nu te simţi împăcat că vacanţa s-a terminat şi că cu timpul te vei obişnui şi îţi vei reintra in ritm. Profită de restul vacanţei!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti induci o stare de stres pentru ca nu-ti place scoala!

| Jouliete a răspuns:

Probabil iei o anumia gustare sau faci ceva ce nu faci de obicei ce te face sa te doara burta. Incearca sa te gandesti ce.

| SimonaaSymoo a răspuns:

Eu cred ca mersul la scoala iti provoaca o stare naspa.