| izabelaqysy a întrebat:

Bună. Am o întrebare, cine vrea răspunde cine nu nu.
Eu de 3 zile am început sa iau paracetamol, chiar și 10 pastile pe zi. Pana acum nu am avut nimic, alaltăieri m-a durut puțin capul și aveam o senzație de vomă. De atunci nu am avut nimic, era ca și cum n-as fi luat nicio pastilă. Oare mi s-ar putea întâmpla ceva pe viitor? De ex sa ma simt rău, sau sa am ceva probleme? Va rog răspundeți, acum regret ca am luat atâtea pastile nu știu ce a fost în capul meu, țin sa menționez ca am aproape 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13-14 ani nu ai voie sa iei mai mult de 2 paracetamoale pe zi.
Tu nu ai parinti sa vorbesti cu ei si sa te supravegheze?

Ma si mir cum nu ai lesinat si nu esti in spital, luand atat de multe medicamente deoadata.

| izabelaqysy explică (pentru Violleta2022):

Părinții mei n au timp de mine și dacă le zic ceva zic sa ma duc în camera la mine, ce sa le fac? -.-

| Violleta2022 a răspuns (pentru izabelaqysy):

Suna la Telefonul Copilului si vei primii ajutor, este GRATIS!

Suna la 116-111 si iti va raspunde un psiholog care te va ajuta.

ori descarca aplicatia si contacteaza-i:
http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

| sierra1 a răspuns:

"iau paracetamol, chiar și 10 pastile pe zi... Oare mi s-ar putea întâmpla ceva"

sincer, acum nu ne scrii de la ranimare?

(ai auzit de medic și de sfatul lui?)

| dinaprilie a răspuns:

O sa mori in chinuri ( zic ei ) daca iti cedeaza ficatul..ca ala cedeaza.