| mardeamor a întrebat:

.am o intrebare daca stiti ce spital face cezariana la cerere? nu este pentru mine si nu pot da detalii si nu pot raspunde la intrebari de genu de ce nu vrei sa nasti normal? pentru ca eu pun o intrebare pentru altcineva va rog daca stiti un spital in Bucuresti privat sau nu dar unul bun si un link cu preturi ceva daca stiti adica sa tina cont de dorinta ei de a face cezariana un spital in care sa nu zica doctorul nu la cezariana va multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se poate face cezariana la cerere, este ilegal.

| mardeamor explică (pentru Brigaela):

Brigaela atunci de ce sunt atatea femei care vor sa nasca prin cezariana si doctorul se ia dupa ele? de nebuni? nu inteleg..am inteles ca exista un spital privat care face cezariene pe banda.

| Brigaela a răspuns (pentru mardeamor):

Acei medici incalca legea. pentru medic e mai usor sa faca cezariana, fiindca se programeaza (nu se face noaptea, cand o apuca durerile nasterii) si impune o cantitatemai mica de grija pentru mama si copil. Insa pentru copil si, secundar, pentru mama este rau. Si legea incearca sa protejeze copilul de prostia mamei si incompetenta medicului si chiar pe femeie de propria ei prostie. faptul ca mama este proasta si nepasatoare la binele ei si al copilului nu e suficient incat sa o lasam sa-si faca singura rau.

| petre059 a răspuns:

Orice spital face operatie de cezariana, nora mea va naste acum in decembrie (ca si prima data tot prin cezariana) costul cu asistente, anestezist,... duce cam la 2000 de ron.