| IszabelaVIsza a întrebat:

Bună am o întrebare ieri am alunecat și am căzut cu gura direct în scara și mi s-a rupt ața de sus a buzei ce se poate întâmpla

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si la dantura nu ai patit nimic? Asa cum spune si sadrian, posibil sa ramai cu o cicatrice.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti se invineteste gura si probabil nasul sau ochii pentru o perioada de 2-3 saptamani.
Nu vei mai putea manca si vorbi cu usurinta cat timp va fi umflat locul.
Nu poti sa bei nimic fierbinte sau rece si probabil ca te vor durea si dintii
Poarta masca chirurgicala pe fata ca sa nu se vada cat de rau arati, ca sa nu se faca mistou pe seama ta.

| sierra1 a răspuns:

Deja s-a intâmplat!
Zi "merci" (scării) că ți-au rămas dinții la locul lor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cicatrice.