| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema cu sanatatea...Acum cateva zile aproximativ 5 zile am racit putin si-mi curgea nasul si ma durea infiorator gatul.Prin cerul gurii mi se scurgeau muci mai ales cand beam apa.Astazi, *imi trecuse raceala si nu ma mai durea gatul*, dar dimineata m-am sculat si mi-a curs din nas aproximativ 10 ml de sange s-a oprit repede, dar apoi am avut o stare de lesin si vedeam in galben.Cand am plecat la scoala in ore eram ametita si ochii imi fugeau in parti.cand am ajuns acasa am facut febra de vreo 3 ori am luat nurofen si nu mi-a scazut aveam 38.2.Apoi spre dupa-amiaza ma simteam mai bine si chiar gandeam doar ca din nara dreapta de unde mi-a curs sange mi se tot scurg mucisori(nu mi-e rusine vreau raspuns la:...) Dupa voi, credeti ca am o infectie sau doar o simpla raceala plus ca de 5 zile cand eram foarte bolnava n-am facut febra?! Am nevoie de un sfat! FUNDA +VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Pofta buna !

| venusdoom a răspuns:

Ai spus ca iti curgea nasul. e posibil ca de la atat suflat de mucozitati sa iti curga sange. am patit si eu asta. faptul ca ai vazut galben in fata ochilor thinking poate nu ai mancat si de aia ai lesinat. sau poate si din cauza racelii, de obicei ar trebui sa stai acasa si sa te odihnesti, dar tu cum ai mers la scoala...
dar cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie.macar el o sa stie mai bine ce aibig grin

| DiamondEyes a răspuns:

Fugi la doctor!

| Dragoselu12345 a răspuns:

DUTE LA DOCTOR. Daca ai un virus e grav vezi ceti spune doctoru nu noi ca nu suntem doctori.