| Budeanu_Laura_1994 a întrebat:

Buna seara ma numesc laura am aproape 17 ani fara 2 luni si duminica am avut primul meu contact sexual cu iubitul meu si mi-a curs sange mult si m-a durut (eram constienta ca o sa doara) am fost incordata tare pe moment, inca mai am febra musculara. dupa ce am facut asta el s-a oprit ca a vazut ca ma durea si curgea sange si nu vroia sa ma mai doara. am fost m-am spalat acolo jos si inauntru si mi-a curs si in cada sange si 2 3 chestii ce semanau cu niste pielite dar acum mi-e frica sa nu se fii intamplat ceva rau si sa doara si a 2a oara sau sa se fii intamplat ceva cu himenul meu. astept un sfat sa stiu daca ma va m-ai durea, imi va mai curge sange sau mi-sa intamplat ceva rau acolo jos de au curs niste pielite. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai un raspuns complet, scurt si cuprinzator.

Sex ratat=a fost un contact sexual ratat in care tu nu numai ca nu ai simtit placere, dar de la incordare si durere ai reusit sa faci pana si febra musculara.Asta n-ar fi trebuit sa se intample.
Himen distrus=ai fost dezvirginata si himenul tau s-a rupt,nu stii ca himenul e o membrana care se rupe la dezvirginare? Asa ca acum,probabil ai si explicatia pielitelor care le vedeai,desi amanuntul asta il puteai pastra pentru tine.
Totul e normal=ti-ai inceput viata sexuala si erai complet nepregatita,in concluzie tot ce s-a intamplat a fost normal.

Acum,informeaza-te despre inceperea vietii sexuale,pentru ca sexul inseamna placere, dar si responsabilitate.
Sa faca sex vrea toata lumea, dar multi se arunca in asta fara sa stie nimic, e ca si cum ai pune un sugar sa conduca un avion si nu exagerez deloc.
Citeste aici, ca sa stii ce se intampla cu tine, macar:

http://www.clopotel.ro/......la-44.html

http://www.clopotel.ro/......TS-43.html

Ai trecut printr-o dezvirginare pentru care nu ai fost pregatita. Daca partenerul tau va continua sa se grabeasca,te va durea si a doua oara,desi nu atat de tare.
Oricum, incepandu-ti viata de femeie, va trebui sa incepi si vizitele regulate la medicul ginecolog, e singurul care iti poate da un diagnostic si o solutie corecta, intotdeauna.

6 răspunsuri:
| bibi5961 a răspuns:

Da, s-a intamplat ceva cu himenul tau, nu-l mai ai, si daca te duc parintii la un control, s-ar putea sa sune la Interpool si sa-l dea disparut. nu-i nimic, se poate pune altul in loc.

| neutrino a răspuns:

Sex ratat, himen distrus, totul este normal.

| Budeanu_Laura_1994 explică (pentru neutrino):

Nu inteleg adica vrei sa zici ca m-am imbolnavit sau ceva ca nu inteleg, ma speriii

| Băăii_Gesika_1997 a răspuns (pentru Budeanu_Laura_1994):

Nu, aici e vorba ca pur si simplu nu mai esti virgina.Totusi cel mai bine ar fi sa mergi la un control, Iti va spune sigur ce trebuie sa faci.Bafta! kiss

| greece12 a răspuns (pentru Budeanu_Laura_1994):

Ai un raspuns complet, scurt si cuprinzator.

Sex ratat=a fost un contact sexual ratat in care tu nu numai ca nu ai simtit placere, dar de la incordare si durere ai reusit sa faci pana si febra musculara.Asta n-ar fi trebuit sa se intample.
Himen distrus=ai fost dezvirginata si himenul tau s-a rupt,nu stii ca himenul e o membrana care se rupe la dezvirginare? Asa ca acum,probabil ai si explicatia pielitelor care le vedeai,desi amanuntul asta il puteai pastra pentru tine.
Totul e normal=ti-ai inceput viata sexuala si erai complet nepregatita,in concluzie tot ce s-a intamplat a fost normal.

Acum,informeaza-te despre inceperea vietii sexuale,pentru ca sexul inseamna placere, dar si responsabilitate.
Sa faca sex vrea toata lumea, dar multi se arunca in asta fara sa stie nimic, e ca si cum ai pune un sugar sa conduca un avion si nu exagerez deloc.
Citeste aici, ca sa stii ce se intampla cu tine, macar:

http://www.clopotel.ro/......la-44.html

http://www.clopotel.ro/......TS-43.html

Ai trecut printr-o dezvirginare pentru care nu ai fost pregatita. Daca partenerul tau va continua sa se grabeasca,te va durea si a doua oara,desi nu atat de tare.
Oricum, incepandu-ti viata de femeie, va trebui sa incepi si vizitele regulate la medicul ginecolog, e singurul care iti poate da un diagnostic si o solutie corecta, intotdeauna.

| LoriLoL a răspuns:

Ai 17 ani dar esti din '94?

| Budeanu_Laura_1994 explică (pentru LoriLoL):

Nu asa e facut contul pe TPU happy, am 17 ani aproape impliniti, is in 97