| Lora96 a întrebat:

Am o mare problema cu urinarea, urinez odata la 1 sau 2 ore,si de cele mai multe ori cand merg la toaleta simt nevoia sa repet.
Mi-am facut analize, si nu am nici o infiectie. Daca ma puteti ajuta astept un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| xgd a răspuns:

Uita-e sa vezi daca ai sau nu cruci de puroi in urina.Ia Urinex sau ideal ar fi sa bei albastru de metil.e gretos dar merge. kiss

| narukgeo a răspuns:

Din cate stiu eu corpul asimileaza multe lichide si de acea urinam.Se poate sa bei multe lichide sau inainte de a ti se intampla asta corpul a asimilat multe lichide iar acum le elimina prin urina.

| SonDev a răspuns:

Daca nu este vorba de o infecție atunci cauza ar putea fii un tip de mancare neadecvat sau consumat intr-un mod prea repetat.In unele cazuri urinarea repetata se opreste automat la un moment dat, in alte cazuri este necesară urmarea unui tratament corespunzator sugerat de doctor.Iti sugerez sa explici asta detaliat unui doctor și sa identifici potentialele cauze.

| marco548 a răspuns:

Sunt consultant al firmei EDERA.RO, aceasta ofera absorbante cu anioni care ar putea sa-ti rezolve problemele de sanatate ivite.RECOMANDAREA MEA ESTE SIMPLA SI DELOC COSTISITOARE - doua pachete de absorbante pentru o perioada de 30 zile = 32 lei ( pentru perioada de ciclu un pachet cu 10 buc, aici se utilizeaza chiar si o bucata pe zi deoarece este un absorbant care transforma lichidul in gel si nu te pateaza si in plus pachet de absorbante zilnice pentru intretinere).
Mentionez ca pachetele cuprind si cate un tester prin care afli starea sanatatii genitale.In cazul unui ciclu abundent recomand in plus un pachet de absorbante pentru noapte.
Multa sanatate!

| Lora96 explică:

P.S:Am problema aceasta de un an si ceva, iar la medic m-i s-a spus ca nu am nimic straight face