| Mihaiislicaru1 a întrebat:

Salut TPU,am o mica problema cand imi vine sa urinez nu pot,adica eu simt nevoia de a urina dar nu iese urinahappya mai pățit cineva, imi puteti spune si mie motivul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Infectie urinara

| RAY a răspuns:

Mai multe lichide (nu mă refer la apa ) ceaiuri pentru rinichi, suc de fructe,bere fara alcool, sport, daca miroasă și e portocalie ori nu bei destul ori e infecție urinară, eu unu de când manc fructe nu mai am așa cv și am avut, trebuie fructe cat mai multe

| Mihaiislicaru1 explică (pentru RAY):

De fapt m-am documentat mai bine si s-ar putea să am retenție urinară sau cv de genul, o sa merg maine la medic.

| gabicoo a răspuns:

Mergi la spital la urgențe. Nu te juca.

| Dragobeta a răspuns:

Nu.
Doar medicul iti poate spune. Si parca vad ca este o infectie.
Mergi urgent la medic. La urgente azi. Ca faci blocaj renal si te nenorocesti pe viata.

| Mihaiislicaru1 explică (pentru Dragobeta):

De fapt m-am documentat mai bine si a-ar putea să am retenție urinară sau cv de genul, o sa merg maine la medic.

| Ilovedinero a răspuns:

Incontinenta urinară.Ori nu bei destula apă, ori exista șansa de hernie inghinala ori multe probleme cu rinichii

| RAY a răspuns (pentru Ilovedinero):

Faci urina cu sânge