| ForevărTughedăr69 a întrebat:

Am o mica dilema: Trebuie sa merg la dentist sa tratez cateva carii. Pana acum am fost de 2 ori, insa am avut ceva dureri la partea cu curatatul dintelui. Deci, credeti ca ar fi mai bine sa ii cer doctorului injectie, chiar daca el a zis ca nu e neaparata nevoie? Sau ar fi mai bine sa nu? Poate avea ceva efecte adverse? Apar dureri dupa un timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa astepti pana maine.
Daca te doare cand lucreaza doctorul la el, atunci este momentul potrivit sa ceri injectie. Sau iti va face el, fara sa mai fie nevoie sa ii ceri tu.

| SCUTY a răspuns:

Poti sa ceri fără probleme! Nu exista riscuri acum! Soluțiile sunt avansate, și te scutește de dureri inutile!