| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am o dilema cu un dinte (canin cred) din partea de jos a gurii. De anul trecut el incepea sa produca durere dar dupa un scurt timp disparea si reaparea dupa luni de zile, iar durerea asta nu am mai avut-o din august cand am fost la dentist si mi-a zis ca e bine dintele si n-are carii sau pete...
Recent, de cateva zile chiar, a revenit durerea si continua sa pulseze o durere mica dar iritanta care nu dispare nici dupa administrarea unui Brufen 400mg. Ce ar putea fi? Daca recomandati o scanare a dintilor cat ar costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Nu o scanare. O radiografie. Nu mai stiu cat costa, dar e bine sa o faci acum cand ai durerea. Sigur este o infectie acolo.

| Yuoia a răspuns (pentru Yuoia):

Apropo, daca e infectie, nici un calmant nu-si face efectul.

| auntbalance a răspuns (pentru Yuoia):

Si cat timp poate ramane netratata pana cauzeaza probleme?
s-ar putea sa nu avem momentan bani de radiografie + dentist, dar sa fiu sigur