| Novac_Andreea_1997 a întrebat:

Am o nelămurire,am chisturi ovariene,am fost la ginecolog,m-a consultat,mi-a dat tratament! Am luat tratamentul mi-ai apărut problemele adică menstruația,iar după ce s-a terminat menstruația, mi-au apărut scurgeri maronii dar fără miros, am și acum. oare din ce cauza ar putea fi? Din cauza chisturilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| kresycenzia a răspuns:

Bănuiesc ca tratamentul pentru chisturile tale sunt niște pastile anticonceptionale. Scurgerile maronii ar putea fi efecte secundare de la tratamentul pe care îl iei. Deocamdată nu te ingrijora, anunță l pe medicul tău de asta, el te va lămuri mai mult și Îți va spune ce sa faci. De obicei efectele secundare de la anticoncepționale apar atunci când pastilele nu se potrivesc foarte bine cu organismul tău.