| xBiiaM a întrebat:

Am o nelămurire, efapt este mai mult o frică...
Luna octombrie nu am avut deloc ciclu, iar astazi, in prima zi din noiembrie a venit, cam acum jumătate de ora, in timp ce stăteam in pat am simțit ca curge. Am fost la baie, m-am schimbat, dar acum observ ca nu mai curge deloc. Nu mai sunt virgina dar tot ceea ce am făcut cu prietenul meu a fost protejat deci nu prea cred ca as putea fi însărcinată, dar trăiesc cu aceasta frica. Va rog ajutor! Ce credeți ca este?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai dat detalii : vârsta, când ai avut PRIMA menstruaţie/menarha, dacă eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual, datele ciclului menstrual pe cel puţin ultimele 6 luni, dacă au mai fost întârzieri ( în trecut ), dacă ai fost la ginecolog pentru astfel de dereglări, un eventual diagnostic, eventuale tratamente, dacă ţi-ai început recent viaţa sexuală, etc.

Poate fi vorba de o dereglare hormonală izolată sau chiar de o afecţiune...

Mergi la un control ginecologic!

Toate cele bune.

| xBiiaM explică:

Menționez ca a curs destul de puțin, o mica pata roșu deschis.