| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare nelamurire luna trecuta mi-a venit ciclu pe 9 si luna asta desi suntem in 20nu mi-a venit deloc. Mi-e frica sa nu fiu insarcinata dar in afara de lipsa menstroatiei alte semnu nu am. Ce credeti? Astept raspunsurile voastre :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut contact sexual neprotejat, cel mai probabil esti insarcinata. Este prea devreme pentru alte semne de sarcina, de-abia peste vreo saptamana poti incepe sa ai somnolenta si balonari, dar tine cont ca aproximativ 60% din femei nu au semne in primul trimestru (in afara de lipsa menstrei). Fa un test de sarcina din urina de dimineata si imediat dupa Pasti, du-te la ginecolog.

| ImHereForYou a răspuns:

Nu mai dispera... sunt persoane carora le vine odata la 2 luni sh sunt virgine

| euionutz a răspuns:

Cosuri pe fund, disparitia buricului, furnicaturi anale

| al3xxandra a răspuns:

Pai...pana la 18 ani ti se regleza ciclul. nu conteaza ca ti-a venit luna trecuta pe 9 si luna asta pe 29...ciclul vine de la o luna la alta in interval de 23-35 de zile. deci, daca esti minora nu e nici o problema, dar daca ai intretinut relatii sexuale neprotejate si vrei sa fii sigura trebuie sa cumperi un test de sarcina

| lizz a răspuns:

Stai calma!winking am o prietena careia nu i`a mai venit menstruatia de 6 luni si a vorbit cu ginecologul si e normal, pentru ca e in primul an. linisteste`te si mie mi s`a mai intamplat oh go on., oricum tu stii cel mai bine ce ai facut si ce nu dar parerea mea e sa nu iti fie teama.winking te pup:*