| allexya501 a întrebat:

Am o problema!

Acum cateva zile mi-am facut o gaura in ureghea dreapta. cu cercelul.
in ureghea stanga am trei dar am fost la bijiutier si mi le-a facut cu pistolul cu cercei medicinali si am o prietena care si-a facut multe gauri de una singura asa ca m-am gandit sa-mi fac si eu! ..am incercat cu cercelul medicinal dar era prea mic asa ca am luat un cercel oarecare. mi-am facut-o dar nu puteam sa dorm pe partea stanga pentru ca ma durea si dupa 3-4 zile am observat ca mereu cand imi scot sau imi bag cercelul sangerez. si daca stau cateva ore fara el mi se face o cojita care ma doare! ma gandesc sa imi scot cercelil si sa las gaura sa se inchida dar ma gandesc ca am suportat atata dutere pentru nimic daca o las sa se inchida sad

Nu stiu ce sa fac. sa suport in continuare sau sa scot cercelul si sa o las?

Fundita+Vot si tot ce vreti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Zona afectată formează un scut (acea cojiță) pentru vindecare.
Nu mai face așa ceva, tratează locul, scoate cercelul și nu te mai lua după lume că dacă a făcut ceva, trebuia să faci și tu!
De ce nu gândești?
Pa, pa.