| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am 14 ani (Nu mi-am inceput viata sexuala) si nu stiu cat de normal e ca imi vine menstruatia destul de des. Prima dată mi-a venit acum aproximativ 2 ani si stiu ca poate dura mai mult pana sa fie un ciclu regulat, dar imi cam fac griji, adică nu stiu daca e destul de grav incat sa-mi anunt parintii si sa merg la doctor. Prima dată m-am gandit ca poate fi de la alimentație sau de la faptul că nu prea fac sport, adică nu stiu. Pur si simplu m-am gandit la niste chestii chiar dacă nu au legătură. Mi-a venit pe 16 iunie si a fost normal adica 5 zile, exact asa cum trebuie. Ieri mi-a venit din nou, dar era foarte putin si m-a tinut doar o zi. Azi din nou. Nu inteleg ce se intampla.Normal ca am cautat si pe internet pentru ca sunt destul de speriată, dar gasesc chestii despre boli si ma îngrijorez si mai tare. Eu i-am mai zis o data mamei despre asta (acum cateva luni cred) dar ea mi-a spus ca e normal... Daca stie cineva despre ce e vorba sa ma lămurească și pe mine, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Emilian86 a răspuns:

Am luat tot textul ei la rand si nu am gasit greseli flagrante precum cele din textul tau.

Referitor la problema prezentata mai sus, consider ca trebuie sa ai o discutie cu mama ta si eventual cu un doctor

| Emilian86 a răspuns:

In primul rand pentru tine nu existe litere mari si litere mici. Exista doar litere si atat. In al doilea rand o propozitie trebuie sa aiba un sens, noima, explicatie, ceea ce nu se aplica in cazul tau. Daca ai avea zece ani, cel putin ai avea o scuza pentru o astfel de exprimare