| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.
Am făcut sex a doua oară... și mă doare când urinez, mai mult spre final... are vreo legătura?
Nu prea m-as duce la medic... sunt minora și vreau sa ascund de mama faptul ca mi-am început viața sexuală pentru ca știu ca nu e de acord.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Posibil sa fie din cauza ca nu ati lubrifiat cand ati facut

| kar1GaNNN a răspuns:

Păi ca ar trebui să te duci la medic sa iti faci cateva teste de urina sau sa te controleze.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Spune-i tatalui tau problema si o s-o linisteasca si pe mama ta. Dar mergi la medic pentru ce te supara la "privighetoare".

| Crackman a răspuns:

Acuma ai cine stie ce infectiewinking.

| Legion7X a răspuns:

în ziua de azi fetele de 13 ani 14, 15, ani se deflorează imediat unele contactând diferite infecții.
Părinții nu prea au ce face dar, dacă le mănâncă, careva trebuie să le carpine.

Du-te la medic fato relații ai știut să întreții dar, nu te-ai gândit la diferite infecții, sifilis, Bube luate etc

http://m.csid.ro/......t-7884514/

Uită-te la Nr 7 Infecția tractului Urinar.
ai contactat bacterii de la partenerul tău în timpul actului.

Factorii de risc sunt
- sexul feminin √
- diabetul zaharat
- sarcina
- adenomul de prostată
- litiaza renală

Acum iate cu el de mână și fugi la medic.

| ziftode a răspuns:

Nu sunt expert si nici nu stiu unde stai, insa in orasele mai mari sunt clinici gratuite, si in orice caz, oriunde te-ai duce, daca nu te cunoaste nimeni, exista un lucru numit confidentialitate medicala care consta in faptul ca doctorul are interdictie legala sa divulge orice despre tine, fara acordul tau explicit, chiar daca esti minora, si mai ales...
INAINTE DE A II SPUNE CE PROBLEMA AI, POTI SA IL INTREBI DE ASTA, DOAR CA SA FII SIGURA!
iar daca nu iti place raspunsul sa pleci (legea a fost facuta EXACT pentru motivul asta, ca pacientul sa aiba incredere in doctor)

acum, daca prima oara cand ai facut nu te-a durut asa, si acum te doare, e posibil sa ai o problema, in teorie te doare prima oara cel mai tare, dar nu are nici o treaba cu urinatul, asa ca, ar fi foarte bine sa te duci la medic, chiar daca pana la urma te duci degeaba... better safe than sorry happy

| ALGator a răspuns:

Nu trebuie sa fie mare graba cu dusul la medic, in functie de simptome.
Poate fi o inflamatie urinara produsa de o bacterie care traieste in anus. Noutatea cu ocazia unui act sexual e activitate mecanica mai intensa in toata zona, ceeace poate sa favorizeze ca bacteria sa migreze si spre zona urinara. Bacteria in sine e inofensiva dar in vezica urinara se declanseaza o reactie cu efect inflamatoriu impotriva ei. E doar o supozitie... Dar nu e "raceala".
https://ro.wikipedia.org/wiki/Infec%C8%9Bie_de_tract_urinar

| DaniTDCI a răspuns:

Hmm. in numele tau apare un 08. 2008? 2018? 10 ani? sex la 10 ani? fain fain, asta daca nu gresesc

| Victoria18 a răspuns:

Ai facut sex, suporti consecintele si ii spui mamei! Asta daca nu vrei ca starea ta sa se agraveze.

| gabriielaaa a răspuns:

Nu draga esti racita jos spalate cu apa calda, poarta sosete si pune o sticla cu apa calda intre picioare, sfat babesc sa te faci bine.

| lilianaadelina a răspuns:

Probabil ai o infectie urinara
Ai grija la igiena si bea multe lichide

| AndreiMarin499 a răspuns:

Nu cred ca momentan trebuie sa te duci la medic, poate fi ceva normal, sau poate ca nu are legatura cu, contactul sexual si e o raceala ( in caz ca mai urinezi si des). Oricum mai lasa asa cateva zile si probabil ca va trece daca e din cauza sexului, daca problema continua ar fi recomandat sa te duci la un medic.

| Mateiu a răspuns:

Ce conteaza, acolo, o mica durere spre final daca, pe tine -desi stiai ca mama ta nu e de acord... fiindca esti inca minora-, nu te-a durut nici macar in bască!

| gigi002 a răspuns:

Felicitari! ai luat sculament sau candida. balonasele acelea frumos mirositoare si ambalate dragut au fot create pentru a evita astfel de situatii. mergi urgent la un doctor, iar daca iti este rusine mergi la o farmacie si explica-i farmacistului ce ai patit (intr-un moment in care nu te aude nimei).