| Smiglu_Alexandra_1996 a întrebat:

Am o problema, am facut un control la doctor si mi-a depistat ca am rinichii foarte cazuti.Am dureri ingrozitoare uneori...si as vrea foarte mult sa scap de ele! Cine stie vreun remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaSimona01 a răspuns:

Iubita,trebuie sa bei ceai.Te duci la plafar sa-ti iei ceai diuretic si bei un litru pe zi si un litru de apa.Mai exact trebuie sa faci o cura de 2 litri de lichide.Si a sa te simti mult mai bine. Evita cafeaua.

| Smiglu_Alexandra_1996 explică (pentru SimonaSimona01):

Cafeaua nici n-o beau...merci foarte frumos de ajutor!))Sper sa-mi prinda bine sfatul tau! O zi frumoasa))

1 răspuns: