| Minionn a întrebat:

Am o problema ce ma streseaza de aproape 2 ani. Mi s-a lasat un san, iar celalalt nu, adica este ferm si " la locul lui ", asa cum ar trebui sa fie si celalalt avand in vedere ca am numai 16 ani si nu am intretinut relatii sexuale. Sanii sunt destul de marisori amandoi,insa cel lasat pare putin(dar nu cu mult) mai greut decat celalalt. Ma rog... Problema mea nu este faptul ca mi s a lasat un san si se va lasa si celalalt,pentru ca in ciuda acestul fapt, sanul arata foarte bine asa, problema e ca ma simt jenata de acest lucru. Adevarul e ca nici nu e foarte comod,deoarece mereu transpir sub acesta si se vede pe tricou,deci trebuie sa port mai mereu sutien. Iar cand nu am sutien /bustiera,pe langa faptul ca transpir sub sanul "problema", e si foarte vizibil faptul ca sanul e lasat, iar asta nu e doar parerea mea pentru ca din pacate au remarcat mai multi acest lucru( prietenele care mi-au spus mereu " Hei mergi la baie si aranjeaza-ti sanul, ridica-l pe sub tricou etc. ". Ce credeti ca ar trebui sa fac? Ai mei mi au tot spus "Stai linistita, se va lasa si celalalt si vor arata la fel.", dar sincer m-am saturat sa tot astept si sa sper ca problema se va rezolva de la sine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GreenBubble a răspuns:

Nu te-ai gandit totusi ca asta poate indica o problema de natura medicala?
Nu ai mai observat si alte lucruri la "sanul problema"? Palpeaza-i pe aman2 in acelasi timp si vezi daca sunt la fel...
Nu ti-ar strica un control la medic, e cam ciudat ca unul sa se lase si celalt nu.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU prea ai ce face!

În general, la majoritatea femeilor, sânii NU sunt simetrici : unul este mai mare şi celălalt puţin mai mic, unul este mai sus faţă de celălalt.

Posibil ca, în timp, să se "lase" şi celălalt sân din cauză că se va mări - dar, NU este sigur!

Vrei/nu vrei, va TREBUI să porţi tot timpul sutien ( sau bustieră ).

Şi, va trebui să "laşi deoparte" complexele de acest gen : nimeni nu-i perfect!

Toate cele bune.

| elyn a răspuns:

Simetrie nu exista, dar mergi la medic!

| Minionn explică:

Imi cer scuze de exprimare : "problema e ca ma simt jenata de acest lucru " Voiam sa spun ca : problema mea este ca ma simt jenata de faptul ca deocamdata am doar un san lasat!*