| skrillex79 a întrebat:

Am o problemă cu o aluniță! Acum ceva luni mi-am tras firele de par din ea,a început sa sângereze puțin și la scurt timp a început sa ma doară. are o culoare deschisă ca pielea și puțin maro in mijloc, ar trebui sa ma îngrijoreze chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la darmatolog neaparat.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai observat ca si-a schimbat dimensiunea, culoarea sau marginile, e cazul sa mergi la medic.

| untu a răspuns:

HerbaClear sau FormuClear te poate ajuta sa scapi de alunita!
-www.herbaclear.ro
-http://farmshop.ro/......22623.html
-http://www.telestarshop.ro/......piele.html

| CuriousStuff a răspuns (pentru untu):

Niciodata nu pui absolut nimic pe o ALUNITA, fara recomandarea medicului. Ce ai pus tu acolo e pentru NEGI si daca pui pe o alunita "prostiile" alea poate sa o arda si sa o transforme malign... Adica sa faci cancer...

| untu a răspuns (pentru CuriousStuff):

E pentru negi si alunite, solutiile sunt naturale si contin ulei natural de la diferite plante!

| CuriousStuff a răspuns (pentru untu):

Nu e pentru alunite. Hai sa clarificam asta. Sunt niste substante cu prorprietate de "Ardere" negii sunt formatiuni dure, pe negi se pun substante "caustice" si fie ele oricat de naturale nu le pui pe alunite. La fel cu ciupercile otravitoare sunt si ele naturale dar nu cred ca ai tupeul sa le bagi in gura.

| RoxanaY a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te ingrijorezi si sa fugi repede la medicul dermatolog pentru ca daca ti s-a rupt alunita poti face cancer daca nu te tratezi la timp. Fugi!

| SorinTăriceanu a răspuns:

Du-te la doctor e cel mai bine asa sa nu patesti ceva mai grav