| Poseidon69 a întrebat:

Am o problema.
De cam 2 zile ma doare testiculul drept doar cel drept si este vanat, acum 2 zile mi-am primit o minge in testicule la fotbal dar m-a durut atunci 10 minute si gata.
Pornind prin faptul ca am cautat pe net si scria ca din vina la chiloti stramti si ca am mers pe bicicleta, da am mers pe bicicleta pe drumuri cu borte. Si cam de atunci ma doare adica e vanat dar nu e umflat. Mama spune ca am hernie si ca trebuie sa ma operez. Ah da si apropo nu ma doare cand merg ma doare doar cand il ating.
Ce trebuie sa cumpar sau sa fac ca sa nu ma mai doara?
La doctor nu vreau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Panda320 a răspuns:

Incearca un medicamet antiinflamator alaturi de o crema. Intreaba farmacistul de cate ori trebuie sa te ungi pe zi.
Hernia se manifesta prin dureri abdominale severe, tulburări digestive, umflătură vizibilă şi palpabilă la locul durerii.
Ar trebui daca nu functioneaza crema si pastilele sa contactezi un medic, hernia se opereaza dar daca este diagnosticata la timp se poate trata medicamentos.
Parerea mea este sa mergi repede la un doctor ca sa nu ajungi la o operatie.
Multa sanatate!