| bianca37 a întrebat:

Buna, am o problema, ieri eram la scoala si m-a lovit un coleg cu mingea fix sub burta si ma doare foarte tare din momentul ala. Am stat singura jumătate de ora pe scaun ca nu mai puteam de durere si sa ma ridic ma durea pana si cand mergeam, am zis ca imi trece dar e a doua zi si inca ma doare foarte tare. E putin tare in locul ala e mai jos de burta, credeti ca are legatura cu uterul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu ce poti avea dar nu ar strica sa te te vada un medic, la scoala nu aveti medic nu, doar asistenta din cate imi aduc aminte!
nu stiu sa iti zic daca este ceva mai complicat sau ceva care trece de la sine, pentru ca nu pot sa inteleg cat de tare a fost lovitura
si noi baietii am mai luat mingi in zona sensibila, dar este altceva

| sierra1 a răspuns:

"m-a lovit un coleg cu mingea fix sub burta... credeti ca are legatura cu uterul?"

da, corect plus stomac

| dullcat a răspuns:

Mergi urgent la medic!

| ioana748 a răspuns:

A fost o lovitură puternică. De obicei doare mai tare a doua zi.
Normal ca s-a umflat locul cu pricina. O sa treaca in cateva zile.
Da cu spirt pe zona dureroasa si ia un paracetamol.
Daca in trei zile nu se ameliorează, mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la specialist. Dar cred ca o sa ti revii.
Sanatate, ❤️

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, Ar trebui să mergi la un consult medical.