| anonim_4396 a întrebat:

am o problema in legatura cu o eventuala sarcina. Imi cer scuze pentru "povestea lunga" dar rog seriozitate.

In 22 mai am avut primul contact sexual cu prietena mea, si fiindca nu a fost deloc planificat, a decurs fara prezervativ. Virgina fiind, am incercat sa ii rup himenul, ceea ce am si reusit, presupun, iar dupa aceea am avut vreo 10 minute de sex. Totul a decurs fara ejaculare, nici macar cea mai mica urma. Dupa aceea, a urmat o durere intensa (dupa cum spunea ea) care a tinut 2-3 zile si s-a lasat cu mult sange (presupun ca nu s-a rupt himenul de tot). Apoi a trecut, dar eram amandoi speriati pentru o eventuala sarcina nedorita. Nu am ejaculat in interior, nici afara, ba chiar nu am ejaculat deloc. A doua oara a fost in 30 mai, zi in care am avut prezervativ, l-am folosit dar fiind primul contact sexual am ejaculat foarte repede. Dupa aceea, am dat jos prezervativul si am fost la baie sa ma spal pe penis, pentru a eliminat orice urma de "substanta alba" (ca sa fim mai discreti). Dupa aceea, prietena mea a spus ca "mai doreste", si de aceea am introdus. unealta fara prezervativ, dar nu am miscat-o in asa fel in cat sa imi produca o eventuala ejaculare. M-am miscat foarte incet, nu am facut mult, ca sa nu se elimine nimic. Apoi am intrat destul de "adanc", si cred ca i-am lovit cervixul, pentru ca dupa ce am plecat acasa a durut-o un pic, dar nu mult si a trecut. Dupa aceasta am facut o baie fierbinte impreuna (ceea ce cred ca a inlaturat orice urma de sperma ramasa), si am mers inapoi in pat. Cand era sa adormim, a spus ca mai vrea, si atunci am introdus iar, am facut cateva minute (fara ejaculare) si apoi momentul final: s-a urcat pe mine, si a spus ca ar trebui sa ne imbracam, moment in care eu mi-am propus sa mai ejaculez o ultima oara (avand in vedere ca am avut orgasm cu prezervativul, nu se mai putea elimina mult in orice caz), si am facut "munca" pana am simtit ca imi vine sa "dau afara". Apoi am scos rapid, si am avut un orgasm fara ejaculara prea multa in afara ei.
Problema in sine a inceput ieri, 31 mai, in care ea mi-a spus ca ii este foarte foame, si a mancat mult peste rația ei normala, adaugand faptul ca nu a mai avut asemenea apetit pana acum. Acest lucru ne ingrijoreaza destul de tare, iar marti (3 iunie) voi cumpara un test de sarcina ca sa ne lamurim. Menstruatia ar trebui sa ii vina peste doua saptamani, astfel ca perioada 1-7 este perioada ei fertila. Primul contact l-am avut la sfarsitul perioadei fertile, dar a fost fara ejaculare. Al doilea l-am avut cu 2 zile inainte perioadei fertile. Problema este, sunt sanse sa ramana insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Al doilea numar din 30 mai s-ar putea sa fie problematic. Chiar daca te-ai spalat, pe canale a mai ramas ceva. La faza fara prezervativ.

Insa este cam devreme pentru orice decizie. Mi se pare ca mai trebuie sa asteptati pana ca rezultatele de la testul de sarcina sa fie convingatoare si corecte.

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Veste bună, nu a ramas insarcinata. Ieri i-a venit perioada, exact ca de obicei, fara intarzieri.

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ai devenit usor mai intelept de data asta.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, sunt mari sanse.

| Oana92 a răspuns:

Sanse sunt sa ramana insarcinata si inca destul de multe. Dar ce pateste acum nu are legatura cu o posibila sarcina, e prea devreme pentru simptome.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce n-ar fi sanse? Esti steril?

| EvilThoughts a răspuns:

Da, sunt șanse să rămână însărcinată.
Nu înțeleg de ce te-ai culcat cu ea dacă nu aveai prezervativ. Înțeleg că nu a fost planificat, dar chiar și-așa, asta nu e o scuză. Ar fi trebuit să vă protejați. Pe profilul tău scrie că ai 17 ani...ea cât are?
Luați un test de sarcină ca să fiți siguri. Până atunci, multă baftă.

| anonim_4396 explică (pentru EvilThoughts):

Nu stim ce ne-a apucat. Oricum, si ea are 17 ani, si eu consider ca am prevenit destul de bine o eventuala sarcina, asa cum am putut. Intrebarea ar fi, care ar fi sansele. in procente sa zicem, sa ramana?

| EvilThoughts a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer, nu am nicio idee. Cel mai sigur mod de a afla dacă este gravidă ar fi să facă un test...
Oricum, pe viitor cel mai bine ar fi să vă protejați de fiecare dată ca să nu mai fie motive de îngrijorare...