| MirunaMira9 a întrebat:

Buna!sadAm o problema ingrozitoare! Ma doare burtaaa!cryingDa-ti si mie niste remedii naturiste! Nu vreau pastile deoarece am o medicamentatie! Fundaaa marehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce fel de medicație ai?
Pentru protejarea stomacului poți lua Omez și bea și ceai de mușețel.
Sănătate!
Pa, pa.

| AlinaaAli a răspuns:

Daca te doare burta cand esti la ciclu sa nu pui niciodata sticla cu apa calda pe burta,chiar daca o sa calmeze durerea,acolo inauntru o sa agraveze situatia,nu e deloc sanatoswinking! si eu am probleme cu durerile cand sunt la ciclu, dar bea inainte sa fii cu cateva zile, 3-4 in ficare zii ceai de sunatoare si afine si mananca multa sfecla rosie, asta o sa te ajute! daca nici asa nu trece spala-te cu ceai de musetel sau sunatoare sau poti sa bagi o carpa in ceai si sa o ti acolo caldutza asa "acolo" stii u unde!big grin poate ca pare de ras dar durerile la ciclu sunt groaznice si aceste lucruri chiar mai opresc durerea!

| DrMaybe a răspuns:

Du-te la farmacie si cere un plasture ca te doare stomaculhappy nu o sa crezi dar o sa te lase instant si durerea ta vine de la acel tratament. poate e in exces ori celelalte. in 10 min nu te mai doare nimic pe pariu.

| dana85 a răspuns:

Burta sau stomacul?

| dana85 a răspuns:

Daca este burta, si esti la ciclu, nu ai voie baie fierbinte si nici compresa calda.Fa-ti un ceai de galbenele, musetel.

| szmotovio a răspuns:

Pune pe o carpa spirt diluat cu putina apa calduta
fa o baie calduta
pune ti pe burta sticla cu apa calda