| DanielaIoana a întrebat:

Cum sa ma "vindec" de banala raceala fara medicamente? adica prin remedii naturiste :d FUNDAAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| didutu_6969 a răspuns:

Daca ai temperatura inmoaie-ti sosetele in otet de mere puneti-le inapoi in picioare si lasa-le pana se usuca dupa care iar le uzi pana iti scade. pentru tuse ia o lingurita de miere fara apa si nu bea apa 30 minute, bea mult ceai si stai in pat. bye!

| PREDAERIK123 a răspuns (pentru didutu_6969):

Tu cred ca esti prost cum sa nu poata sa bea apa.Apa este cea mai importantă în diminuarea temperaturii!

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Bea ceaiuri de sunatoare sau coada soricelului iar pentru tuse fa-ti ceai de ceapa.e foarte bun!
incearca si cate o lingurita de miere si ceva propolis daca ai!
iar pentru temperatura,ori pui sosetele in otet si apoi le ti in picioare,ori iti cureti cartofi, ii tai feli rotunde si ii bagi in sosete!
iar daca te doare gatul, sa nu bei ceai fierbinte pentru ca ii face rauwinking
multa sanatate!