| Constantin2728 a întrebat:

Bună, am o problemă la buric de mica, am ceva in buric negru care este ieșit puțin în afară, acu câteva zile am curățat buricul de niste negreala ce era înautru. Acum văd că chestia ieșită in afara se mișcă, este tare (cum era și până acum)și cred că o să se rupă. Ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Du-te la medic, urgent.

| sammie a răspuns:

Du-te la medic

Răspuns utilizator avertizat
| 2546 a răspuns:

Adresează-te unui medic mai bine cred că acolo îți vor da răspunsuri mai adevărate și mai clare decît aici

| Constantin2728 explică (pentru 2546):

Între timp mi-a căzut chestia aia, am tras peste buric o pereche de pantaloni și după ceva timp când m-am uitat sa văd daca mai este chestia aia neagra a căzut, nu mă doare nimic in zona buricului doar că îmi este frica