| Almássy a întrebat:

Buna,am o problema minora (cred eu) de cateva luni
imi pocnesc toate oasele din corp cand ma intind si dimineata abia imi pot misca degetele de la maini (sunt intepenite) si ma dor laughing
cateodata timp de cateva zile ma dor anumite portiuni ale palmei(de la mana) cand apas sau cand intind palma.

e grav? o sa mor?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu,nu o sa mori.Mergi la medicul de familie pentru ceva vitamine sau calciu.Ai un deficit de calciu.

| Almássy explică (pentru Danut_Popa_1961):

La asta ma gandeam si eu. de cand vad stele verzi cand ma ridic de undeva am inceput sa ma gandesc la un deficit de calciu

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Almássy):

Atunci fuguta la nenea doctorul! Pa.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mori dacă te duci la medicul de familie pentru un consult și analize de sânge?
Nu cred!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic grav

| Almássy explică (pentru anonim_4396):

Pai am zis ca e o problema minora stiam asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai nevoie de calciu.
Te duci la medicul de familie să-ţi prescrie ceva.
Te pup!

| CrazyRat a răspuns:

laughing...
Nu ii grav si nu o sa mori laughing
Durerea poate fi din mai multe motive gen lucri cu mainile mult, iti "intinzi" degetele prea mult, dormi intro pozitie care nu ii convine la maini, etc oh go on. (Ti-o zic din propria experienta laughing )

| DaveMustaine a răspuns:

In primul rand cati ani ai? In al doilea rand nu trebuie sa te alarmezi asa. Si eu patesc asta uneori. Practici vreun sport?

| Almássy explică (pentru DaveMustaine):

Nu ma alarmez. glumeam doar prin : laughing
nu patesc asta uneori ci asta e ca respiratia aerului pentru mine daca pot zice asa
sportul meu e alcatuit din 2 ore de mers pe zilaughing

| DaveMustaine a răspuns (pentru Almássy):

Sincer, nu cred ca este ceva rau, dar ar trebui sa ceri totusi sfatul unui medic. Multa sanatate!

| AlinnaAly a răspuns:

Stai linistita, nu este ceva foarte grav. Organismul tau poate fi slabit.Incearca sa iei niste calciu si fier. Daca nu te ajuta, parerea mea este ca ar trebui sa mergi la un control de rutina, ai putea incepe cu niste analize de sange sa vezi exact despe ce este vorba. Multa sanatate!

| iuli94 a răspuns:

E normal.Se mai intampla de la frig de la apa rece depinde si unde lucrez(daca lucrezi) daca faci vreun antrenament sau ceva de genu daca esti si mai invarsta durerile acestea sunt si mai dese.