| noname_4196 a întrebat:

Am o problema serioasa si sper sa fie tratata la fel de serios.
Acum aproximativ 2 saptamani am fost la niste bai termale dupa ce m-am intors am observat o scurgere pe care nu o aveam inainte de culoare maronie mai groasa ca si cum ar avea cheaguri de sange prin ea dar tot de culoare maro si nu are miros. Ce poate fi? Vreo infectie pe care am luat-o de la bai? Inainte aveam o secretie normala.

Am o frica groaznica sa merg la ginecolog ma puteti ajuta cu ceva tratament nu stiu ceva ceai, plante orice.

La ginecolog poti merge si neinsotit de un parinte? As merge dar problema e ca mi-am inceput viata sexuala iar parintii nu stiu asta si ma tem ca daca merg cu mama s-ar putea ca medicul sa ii spuna. Daca merg insotita de o prietena ma primeste? ( ma refer la cabinetele de stat policlinica etc.)

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Scurgerile maronii reprezinta resturi de cheaguri de sange eliminate cu greutate. cauzele pot fi multiple.ex. fibrom uterin, chisturi ovariene, metroanexite,cervicite,salpingite, chiar sarcini extrauterine,. Raman uimita cum se evita consultul la medic,cel mai indicat pentru. punerea de diagnostic. si deci de a da un tratament corect, evitand aparitia complicatiilor-infertilitate, cancere.etc...la ginecolog te poti duce singura chiar daca esti minora! eu zic sa te grabesti :*

| Bibuu09 a răspuns:

Cati ani ai? daca ai o prietena majora poti merge daca are 19- 20 ani cred ca te primeste

| noname_4196 explică:

16, nu am prietena majora eventual as putea merge cu prietenul thinking