| noname_4196 a întrebat:

O sa mai postez o data intrebarea deoarece nu am primit raspunsul dorit ( sper ca cineva cu experienta sa vada aceasta intrebare)

Buna! Am o problema serioasa si sper sa fie tratata la fel de serios.

Acum aproximativ 2 saptamani am fost la niste bai termale dupa ce m-am intors am observat o scurgere pe care nu o aveam inainte de culoare maronie mai groasa ca si cum ar avea cheaguri de sange prin ea dar tot de culoare maro si nu are miros. Ce poate fi? Vreo infectie pe care am luat-o de la bai? Inainte aveam o secretie normala.

Am o frica groaznica sa merg la ginecolog ma puteti ajuta cu ceva tratament nu stiu ceva ceai, plante orice.

La ginecolog poti merge si neinsotit de un parinte? As merge dar problema e ca mi-am inceput viata sexuala iar parintii nu stiu asta si ma tem ca daca merg cu mama s-ar putea ca medicul sa ii spuna. Daca merg insotita de o prietena ma primeste? ( ma refer la cabinetele de stat policlinica etc.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca ai luat un fel de infectie,daca folosesti ceaiuri nu o sa ti treaca, pentru orice eventualitate te poti splala cu ceai de musetel, daca nu vrei sa mergi la ginecolog exista o alta solutie...nu mi amintesc nicicum reclama la tv cu ceva pentru infectii care trebuie luate 3 zile,eu am fost patita si m-am tratat cu metronidazol ovule si mi a trecut, in cel mai rau caz trebuie sa mergi la ginecolog, dar daca esti minora cred ca trebuie insotitor

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cauzele ar putea fi multiple si tocmai de aceea nimeni, dar nimeni de pe site nu ar putea sa iti spuna cu exactitate despre ce e vorba. Imi pare rau, medicul este singura ta solutie!

| Laurretta a răspuns:

E din cauza ca iti va veni mentruatia! E ceva normal, acesta e una dintre semnele ca iti va veni menstruatia cat de curand!
Ca sa te duci la ginecolog trebuie sa fii insotita de un adult dar preferabil e sa fiu un familiar.

| FataCuMinte97 a răspuns:

Nu are de ce sa nu te primeasca...Incearca!? Bafta

| DianaaaD a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi la ginecolog si da, cred ca te primeste fara parinti. Dar ar fi mai bine sa ii spui mamei tale. Si nu-ti fa griji: doar prostii ar raspunde in batjocurawinking